Kamera e kapur në qafën e qenit, dyshohet se e ka xhiruar Big Foot-in (Video)


Në Oregon të Shteteve të Bashkuara, pronari ia ka vënë qenit një kamerë në qafë dhe e ka lëshuar të shëtisë i lirë nëpër një pjesë malore.

Pasi e ka marrë xhirimin që ka bërë GoPro, ai është befasuar me atë që ka parë, transmeton Telegrafi.

Një krijesë që ngjan me misteriozin Big Foot, duket se shfaqet nga askund dhe zhduket me shpejtësi.

Megjithëse dyshohet të jetë ‘këmbëmadhi’, ka të tjerë që mendojnë se është ndonjë majmun i madh. /Telegrafi/

Skandaloze: Në Aksidentin e djeshëm në Mirushë ambulanca refuzon ta bartë të Aksidentuarin!

Në aksidentin e djeshëm i cili ndodhi në rrugën Malishevë-Mirushë, një veturë kishte rrëshqitur në ujerat e liqenit artificial Mirusha. E tëra kishte kaluar pa pasoja në jetë njerëzish duke ju falënderuar ndihmës së shpejtë që disa qytetarë i kishin dhënë të aksidentuarit, duke e nxjerrë nga makina atë. MalishevaPress ka siguruar videon nga ngjarja e djeshme ku shihet se si kishte rrjedhur ngjarja. Sipas dëshmitarëve okular dhe sipas videos së siguruar makina e ambulancës e cila ndodhej pranë vendit të ngjarjes dhe e cila i përkiste një komune tjetër fillimisht kishte refuzuar që ta transportonte të aksidentuarin, por pas reagimit të qytetarëve vozitësi i saj, e ka transportuar të aksidentuarin.

Nuk do ta besoni… ja sa para do të marrë sot Majlinda..!!!

Majlinda Kelmendi dhe trajneri i saj Driton Kuka, do të marrin shpërblimet shtetërore.
Xhudistja Majlinda Kelmendi i solli medaljen e parë të artë Republikës së Kosovës, ku më 7 gusht në Rio de Janiero të Brazilit shkëlqeu në finale kundër italianes, Odette Giuffrida.
Për triumfin e saj, Kelmendi fitoi 100 mijë euro në “Rio 2016”. Ceremonia e ndarjes së shpërblimit ka nisur sot në orën 10:00 dhe është ende duke u zhvilluar.
Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulmore në garat ndërkombëtare, Kelmendi merr shpërblimin financiar në vlerë prej 100 mijë euro, ndërsa trajneri Kuka, 50 mijë euro.

Lajmi Fundit: Tronditet KOSOVA arrestohen 11 persona arsyeja…

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Doganën ka arrestuar 11 persona gjatë aksionit të sotëm që ka ndërmarrë në luftimin e krimit të organizuar, raporton Gazeta Blic.
Gjatë orëve të hershme të mëngjesit Policia e Kosovës në bashkëpunim me Doganën kanë bastisur një nunër të madh lokacionesh anë e kënd Kosovës.
Pos këtyre arrestimeve sipas burimeve të Gazetës në fushë Kosovës është zbuluar një fabrikë për prodhimin e linjave falso të tekstilit.